Halina i Janusz Mazurkowie zostali odznaczeni papieskim medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Medal zostanie wręczony w niedzielę 6 września podczas Mszy św. o godz. 12.30 odprawianej w sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św.Józefa 23/35) pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza Diecezji Toruńskiej.

Medal „Pro Ecclesia et Pontifice” to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża. Przyznawany jest przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla animatorów Stowarzyszenia. W ubiegłym roku medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” zostali wyróżnienie Irena i Jerzy Grzybowscy – założyciele Spotkań Małżeńskich. Odbierając medal z rąk metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza Jerzy Grzybowski powiedział: „w tym odznaczeniu odbija się, jak w soczewce, miłość Boga do wszystkich tych, którzy rozpoznali miłość małżeńską”

Halina i Janusz Mazurkowie, kierując się miłością, dla ewangelizacji i służby Kościołowi poświęcili dużą część swojego życia. Ze Spotkaniami Małżeńskimi związani są od 1992 roku, aktualnie pełnią funkcję liderów ośrodka toruńskiego.