REKOLEKCJE POGŁĘBIAJĄCE- JAK SPŁYW DUNAJCEM…

Nie zatrzymujemy się na drodze lepszego wzajemnego zrozumienia, niekiedy to jest jak spływ Dunajcem.   Wypowiedzi  uczestników rekolekcji potwierdzają, że warto wybrać na taki „spływ”..

 

KU LEPSZEMU ZROZUMIENIU, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM TEMPERAMENTÓW- W AMERYKAŃSKIEJ CZĘSTOCHOWIE

 

W  Doylestown w stanie Pensylwania odbył się weekend

pogłębiający Spotkań Małżeńskich. Ojcowie paulini gościli nas wszystkich w Amerykańskiej

Częstochowie, a temat rekolekcji to „Ku lepszemu zrozumieniu, ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów”.

Uczestnicy wyjechali ubogaceni i bardzo podbudowani pogłębianiem swojej relacji małżeńskiej. Z licznych i głębokich świadectw oto kilka krótkich fragmentów:

„Dla mnie nasz dialog jest jak spływ Dunajcem. Pierwsze spotkania były takim spokojnym zaułkiem, gdzie mieliśmy przyjść, rozejrzeć się, popatrzeć jak jest pięknie, wsiąść do kajaka i sobie popłynąć. Pan Bóg jednak miał inne plany, wywrócił nam ten kajak i teraz to jest spływ na kawałku drewna, na tratwie, gdzie się trzymamy ze wszystkich sil. Tylko rozglądamy się w którą stronę i czy dobrze płyniemy. (…) Jak trafiliśmy tu pierwszy raz, nie zdawaliśmy sobie sprawy jak bardzo tego potrzebowaliśmy, jak będziemy tego dialogu potrzebować. Tak naprawdę umiejętności i narzędzia, w które Bóg nas tutaj wyposażył, uratowały nasza rodzinę. Wyjeżdżam z przekonaniem, że jesteśmy na dobrej drodze. I choćby ta rzeka była burzliwa i kręta, to Pan Bóg zawsze nam podrzuci jakąś tratwę, a może nawet kajak i uda nam się wrócić do Niego z powrotem. Wyjeżdżam z radością, ufnością, nadzieja i wdzięcznością dla was wszystkich, że organizujecie te rekolekcje i dajecie małżeństwom możliwość takiej spokojnej przystani, zaczerpnięcia powietrza, zregenerowania sił do dalszej walki.”

„Spotkania Małżeńskie uratowały nasze małżeństwo.”

„Szczególnie ważne było, że mogliśmy spędzić ten weekend we dwoje, mimo że wszyscy razem. Wyjeżdżam z radością, optymizmem i nadzieją że znowu tu przyjedziemy.”

 

MIŁOŚĆ, EROTYKA, DIALOG – NA ZAMKU

BIERZGŁOWSKIM

W dniach 22-24 września 2023 r. na Zamku Bierzgłowskim odbyły się rekolekcje pogłębiające o temacie:„Nie unikajcie się nawzajem, miłość-erotyka-dialog”.

O oto niektóre, z wielu świadectw, mówiące o tym, że Pan Bóg hojnie obdarowuje tych, którzy otwierają swoje serca:

„Jechałam z radością i nadzieją, że będzie łatwo i przyjemnie, a pół soboty było bardzo trudne. Ale Bóg mi pokazał, skąd się brały moje trudności.”

„ Zachęciły do wolności od lęku, czułam to zwłaszcza podczas sobotniego wieczoru.”
„Wiele rozmów przeprowadziliśmy o seksie, a tutaj się okazało, że w większości były płytkie, bez poruszania problemów więzi.”
„ Wyjeżdżam z przekonaniem, że do tej płaszczyzny życia też trzeba zaprosić Boga.”
„Dobrze było zobaczyć małżeństwa, po których widać, że życie z Bogiem to nie jest jakiś archaiczny przeżytek”