Spotkania porekolekcyjne

Spotkania porekolekcyjne.

Prowadzone są w dwóch formach: comiesięcznych spotkań w małych grupach o stałym składzie, lub kilka razy w roku w szerszym gronie. Spotkania te mają na celu odświeżenie i pogłębienie dialogu przeżytego na rekolekcjach.

Świadectwa:

Dzięki spotkaniom naszej grupy jestem wewnętrznie bogatszy o świadectwo waszego życia. Słysząc, że wy także zmagacie się z różnymi sprawami, wiem, że nie jestem sam w moich zmaganiach.

Potrzebujemy takiej grupy spotykającej się w duchu słuchania, dzielenia, rozumienia, bez wymądrzania się, oceniania, doradzania i proponowania jedynych słusznych rozwiązań.

Na weekendzie coś się zaczęło. Potrzebna jest kontynuacja, ale nie gdzie indziej tylko właśnie tu, w tym gronie. Potrzebujemy punktu oparcia.

Każdy temat, który jest tu podejmowany, przygotowany jest jakby specjalnie dla nas. Takie spotkania są jak czyste źródło, z którego pijemy i na jakiś czas zaspokajamy swoje pragnienie, a potem znów mamy możliwość przyjść do niego, gdyż czekają tu na nas wierni przyjaciele z wielkim sercem i dobrymi pomysłami.

Spotkanie porekolekcyjne – to przypominanie naszemu małżeństwu, abyśmy nie stracili tego skarbu, jaki odnaleźliśmy na Rekolekcjach Podstawowych.

Na spotkaniach porekolekcyjnych kontynuujemy naukę dialogu i wzajemnego zrozumienia. Jesteśmy po nich bardziej zrównoważeni, zupełnie inaczej rozmawiamy, szanujemy nawzajem swoje uczucia, nauczyliśmy się wybaczać sobie nawzajem pomyłki.