WIRTUALNE SPOTKANIA

W aktualnej sytuacji spotkania formacyjne organizujemy wirtualnie. Sporo osób pracuje zdalnie, mamy dyspensę od niedzielnej Mszy św. Nie boimy się panicznie epidemii, chętnie byśmy poszli na spotkanie małej grupy Spotkań Małżeńskich. Jednak miłość bliźniego podpowiada zostać w domu – przecież nieświadomie możemy zarazić naszych przyjaciół. Na szczęście w naszej grupie formacyjnej wszyscy mamy komunikator Skype. Możemy się spotkać   nie wychodząc z domu. W sobotę o godz.16.00 organizujemy telekonferencję. Pojawia się na niej 8 małżeństw z naszej grupy, także ci, którzy z powodu przeziębienia lub opieki nad dzieckiem, planowali nie przychodzić.

Choć z powodu kłopotów technicznych łączenie się trwa 40 minut, jednak w końcu możemy zacząć   temat „Bądź wola Twoja, czy bądź wola moja?” Wielu z nas dzieli się swoimi doświadczeniami, że odkrycia wielkiej wartości wsłuchiwania się w Bożą wolę, zamiast oczekiwania, że Bóg będzie realizował każdy nasz plan. Temat brzmi bardzo dobitnie w tym trudnym czasie. Odkrywamy, że nasze zamknięcie w domach także może prowadzić do większego dobra i realizacji Bożego planu.

Przepełnia nas radość, że mimo przeszkód, spotkaliśmy się, mogliśmy prowadzić dialog w małżeństwach, umacniać się świadectwami i rozwijać.

Okazuje się, że telekonferencji było w tym czasie więcej. Od kilku miesięcy w ten sposób spotyka się prawosławna mała grupa: dwa małżeństwa z Wilna, dwa z Sankt Petersburga i kilka z Wuppertalu w Niemczech.

W Krakowie telekonferencja kolejnej grupy jest okazją do aktywnego włączenia się par, które z różnych powodów od dłuższego czasu nie uczestniczyły w spotkaniach.

Także w Londynie online pojawiło się więcej członków małej grupy niż zwykle na żywo.

  • Czułam ekscytację i zaciekawienie, jak to będzie wyglądało – dzieli się z nami Ewa Kopeć-Adamiec. – W perspektywie braku spotkania bezpośredniego, z pewnością wywołało to duże zadowolenie, że mogliśmy się w ten sposób podzielić tematem „Bożki w naszym życiu”. Dla mnie osobiście trochę zabrakło bezpośredniego kontaktu z uczestnikami, jednak cieszę się bardzo, że dzięki technice mogliśmy się spotkać.

Ponadto kilka serii Wieczorów dla Zakochanych, przerwanych z powodu wybuchu epidemii, zostanie dokończonych w formie telekonferencji.

Opracowała Barbara Wiśniowska

Na zdjęciach: uczestnicy dwóch grup formacyjnych Spotkań Małżeńskich podczas spotkań.