REKOLEKCJE MAŁŻEŃSKIE W FORMIE ZDALNEJ

A może, by tak… zaprosić dialog do domu?

Serdecznie zapraszamy Was do przeżycia rekolekcji dla małżonków w formie zdalnej  w dniach 15-17 października 2021.

Program tych rekolekcji obejmuje cykl spotkań, takich samych jak na Rekolekcjach Podstawowych dla małżeństw, prowadzonych do niedawna jedynie w formie stacjonarnej.

Podczas trwania rekolekcji możecie doświadczyć odświeżenia wzajemnych uczuć, odnowienia, a często nawet odbudowania swojej więzi. Uczestnicy też często mówią o wzajemnym poznaniu, zrozumieniu i nadziei na budowanie głębszej relacji.

Małżeństwo, które przeżyło weekend jest też na ogół zdolne do rozwiązywania konfliktów. Program jest tak ułożony, że pozwala każdej parze spojrzeć na własne życie w duchu miłości.

Podczas rekolekcji stacjonarnych to animatorzy zapewniają małżonkom warunki do przeżycia prawdziwego spotkania ze sobą. Podczas rekolekcji zdalnych – to od Was – małżonków zależeć będzie, czy w pełni skorzystacie z proponowanych przez nas spotkań.

Zapewniamy, że o żadnych sprawach Was dotyczących, nie będziecie musieli mówić na forum. Każde spotkanie będzie inspirowane przez małżeństwo i kapłana, a rozmowa będzie się odbywała wyłącznie w Waszym małżeństwie.

Aby dobrze przeżyć ten czas potrzebne będzie:

Wygospodarowanie sobie czasu:

  • w piątek 15 X od godz. 1830 do godz. ok. 2200
  • w sobotę 16 X od godz. 815 do ok. 1215 i od 1345 do ok. 2245
  • w niedzielę 17 X od godz. 845 do ok. godz. 1330 

Program rekolekcji jest tak skonstruowany, że jest potrzebne, by wszystkie tematy były przerabiane na bieżąco, w podanej kolejności. Godziny rozpoczęcia i zakończenia mogą ulec niewielkiemu przesunięciu. Szczegółowy harmonogram podamy przed rozpoczęciem rekolekcji.

Zalecamy, w miarę możliwości, do zorganizowania sobie specjalnej przestrzeni, w której nikt nie będzie Wam przeszkadzał.

Z doświadczeń użytkowników zdalnych rekolekcji wynika, że:

  • koniecznie trzeba zorganizować opiekę nad dziećmi tak, aby jak najwięcej czasu poświęcić swojemu małżeństwu (może to być osoba, która będzie się zajmowała Waszymi dziećmi w domu, ale w innym pomieszczeniu),
  • przygotować wygodne miejsce siedzące do uczestniczenia w rekolekcjach (szczególnie w sobotę),
  • zadbać o intymność miejsca, gdzie nikt Wam nie będzie przeszkadzał
  • nie planować w ten weekend żadnych innych spraw,
  • wyłączyć telefon,
  • przygotować sobie wcześniej posiłki tak, aby w przerwie można było także trochę wypocząć.
  • Potrzebny jest komputer (lub inne urządzenie z dostępem do Internetu, z kamerą i mikrofonem). Mogą się też przydać słuchawki, szczególnie wtedy, gdy nie będziecie w mieszkaniu sami.

Koszt organizacyjny rekolekcji wynosi 150 zł.
Prosimy o wpłaty na konto:
ING Bank: 35 1050 1025 1000 0024 1604 1024
Stowarzyszenie Przyjaciół Spotkań Małżeńskich
ul. Meander 23 m. 22, 02-791 Warszawa
z dopiskiem zdalny weekend podstawowy.

Przed rekolekcjami przewidujemy czas na wcześniejsze połączenie organizacyjno-techniczne, które pozwoli Wam na zapoznanie się z używanym komunikatorem.

Podczas rekolekcji będzie można skorzystać z indywidualnych rozmów z prowadzącymi (kapłanami oraz małżeństwami).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego – Iwona i Mikołaj Mikosik im.mikosik@spotkaniamalzenskie.org.uk i telefonicznego – Magda Solecka tel. +48605537157.

Jeżeli jesteście zdecydowani na udział w Rekolekcjach Podstawowych w formie zdalnej – prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ilość miejsc jest ograniczona do 18 małżeństw, decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłata kwoty 150 zł. Zapisy przyjmujemy do 30 IX 2021. Przewidujemy utworzenie listy rezerwowej.

Po wypełnieniu przez Was formularza – będziemy się z Wami kontaktować telefonicznie i mailowo.

Pozdrawiamy Was serdecznie! Do zobaczenia!

Animatorzy Spotkań Małżeńskich