PROŚBA O 1% OD PODATKU

Przekaż 1% naszej organizacji

Darmowy program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe Podatki.

Jak co roku, bardzo prosimy o przekazanie 1% od podatku na Spotkania Małżeńskie. Pomimo pandemii nie zaprzestaliśmy działalności. Organizujemy różne spotkania zdalnie. Nadal konieczne jest funkcjonowanie sekretariatu, a więc wynajmowanie pomieszczenia. Potrzebny jest sprzęt komputerowy, opracowywanie i  druk materiałów. To dzięki Waszym darowiznom wszystko to było możliwe w roku ubiegłym. Ponadto, dzięki Waszemu 1% mogliśmy w ubiegłym roku dofinansować niektóre turnusy wakacyjne.

W tym roku czekają nas poważne wydarzenia międzynarodowe. Jak wiecie, prowadzimy Spotkania Małżeńskie w kilkunastu krajach. Już w lutym odbędą się międzynarodowe warsztaty dla animatorów, a we wrześniu międzynarodowy Zjazd Liderów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jesienią przewidujemy kolejne warsztaty. Na wszystkie te wydarzenia musimy wynająć tłumaczy kabinowych z językiem angielskim i rosyjskim. Prowadzący Spotkania Małżeńskie będą dzielić się doświadczeniami pracy „na żywo” i pracy zdalnej oraz szukać nowych rozwiązań. Wasz 1% od podatku bardzo ułatwi to zadanie. Poczujemy się bezpieczniej, wiedząc, że nas wspieracie! A dzięki temu doświadczenie dialogu będzie mogło się rozszerzać.

Na całym świecie małżeństwa i narzeczeni potrzebują dialogu. Wszędzie przeżywają kryzysy. W czasie pandemii jest ich więcej, niż dawniej. Wszędzie małżeństwa potrzebują – jak wielu z Was tego doświadczyło – popatrzenia na siebie w sposób nowy. Potrzebują przezwyciężenia różnorodnych lęków. Spotkania Małżeńskie niosą unikalną pomoc poprzez dar dialogu, który jest niewątpliwie darem Bożym. Dlatego bardzo prosimy o ułatwienie dzielenia się tym darem poprzez przekazanie 1% od podatku. Jeżeli sami doświadczyliście czegoś dobrego, prosimy: pomóżcie innym także tego doświadczyć, także teraz, w czasie pandemii. Może dzięki Waszej pomocy więcej małżeństw przezwycięży swoje trudności.

JAK PRZEKAZAĆ 1%?
Aby w szybki i łatwy sposób rozliczyć swój PIT, wspierając jednocześnie nasz ruch, wystarczy wejść na:
https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000119130

Przekazać 1% na Spotkania Małżeńskie można także wchodząc na stronę Ministerstwa Finansów:
https://www.podatki.gov.pl/pit/, gdzie należy kliknąć zakładkę Twój e-PIT lub e-Deklaracje. Na wybranym przez siebie formularzu trzeba samemu wpisać nazwę: Stowarzyszenie Przyjaciół Spotkań Małżeńskich i numer KRS: 0000119130

UWAGA: PIT EMERYTÓW
Emeryci, którzy nie wypełniają PIT-37 (nie mają dochodów innych niż emerytura, ani odliczeń), mogą wypełnić bardzo prosty PIT-OP, podając nr KRS: 0000119130,który spowoduje, że ich 1% od podatku zostanie przekazany na Spotkania Małżeńskie. W przeciwnym razie
ich 1% przepadnie. Wzór tego PIT-u znajduje się w Internecie:
https://www.podatki.gov.pl/media/3631/pit-op.pdf

Pomóżcie proszę emerytom w swoich rodzinach i znajomym, którzy sami nie są w stanie wydrukować tego formularza. Wydrukujcie go dla nich i zachęćcie do wysłania.