Metoda przeprowadzania rekolekcji i warsztatów małżeńskich

Aby naprawdę przeżyć te warsztaty trzeba oderwać się całkowicie od wszystkich zajęć domowych i zawodowych, od dzieci, komputera i telefonu. Chodzi o to, żeby być tylko dla siebie. Dlatego nasze warsztaty rekolekcyjne mają formę wyjazdową. Rozpoczynają się w piątki o godz. 17:30, a kończą w niedziele ok. godz. 15:00. Popularnie nazywane są także weekendami małżeńskimi. Konieczne jest uczestniczenie obojga, bez dzieci, na całości programu.

Jest to nietypowe spotkanie, w czasie którego proponujemy uczestnikom taką formę dialogu we dwoje, która z jednej strony pomaga lepiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami. Nie są to tradycyjne rekolekcje ani psychoterapia, choć mają skutki terapeutyczne. Spotkania Małżeńskie okazały się szczególnie owocne dla małżeństw w kryzysie, a także dla powtórnych związków po rozwodzie. Dla wielu par były przysłowiową ostatnią deską ratunku. Dla wszystkich mogą być ważnym krokiem odnawiającym i umacniającym miłość.

Zajęcia prowadzone są według ściśle opracowanego programu w serdecznej atmosferze stwarzanej przez prowadzących. Uczestnicy mogą poczuć się w niej bezpiecznie, pomimo przeżywanych niekiedy trudności we wzajemnych relacjach w małżeństwie.