Dla narzeczonych

Zapraszamy narzeczonych, którzy decyzję o małżeństwie podjęli i przychodzą na Wieczory dla Zakochanych w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wieczory dla Zakochanych obejmują część przygotowania określaną zazwyczaj w diecezjach jako „konferencje przedmałżeńskie” lub „katechezy przedmałżeńskie”.

Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Zdarza się, że po Wieczorach dla Zakochanych narzeczeni odkładają decyzję o ślubie lub w ogóle się z niej wycofują.

Pary żyjące bez ślubu kościelnego o długim stażu, a także wszystkie pary mające dzieci, zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw. W ich przypadku udział w rekolekcjach małżeńskich może być traktowany jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Wiele takich par w rekolekcjach małżeńskich uczestniczyło.

Zaświadczenia